Czy przewalutowanie kredytu frankowego to dobry pomysł?

Przewalutowanie kredytu frankowego – co to jest?

Przewalutowanie kredytu frankowego to w dużym uproszczeniu zmiana jego waluty z franka szwajcarskiego CHF na walutę polskiego złotego PLN. Zatem przewalutowanie naszego kredytu polega na tym, że w umowie zostaje zmieniona waluta z franka na złotówki.

Oczywiście przewalutowanie możemy dotyczyć również innych walut, jednakże piszemy tutaj w szczególności o relacji CHF-PLN.

Czy możliwe jest przewalutowanie kredytu frankowego?

Tak. Przewalutowanie kredytu frankowego jest prawnie dopuszczalne i możliwe. Wiele z banków oferuje tego typu rozwiązania, ale uwaga – powinniśmy w tym zakresie kierować się zwiększoną ostrożnością, mając na uwadze przede wszystkim nasze interesy finansowe.

Czy przewalutowanie kredytu frankowego to dobre rozwiązanie?

Jednoznacznie odpowiadając na tak postawione pytanie należy odpowiedzieć, że nie jest to dobre rozwiązanie. Istnieje możliwość stwierdzenia nieważności umowy przez sąd, co jest rozwiązaniem dużo korzystniejszym z ekonomicznego punktu widzenia zdecydowanej większości z frankowiczów.

Dlaczego przewalutowanie kredytu frankowego jest niekorzystne?

Przewalutowanie kredytu frankowego jest prawnie dopuszczalne, ale jest na ogół niekorzystne dla kredytobiorcy (konsumenta-frankowicza). Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wystąpienie o stwierdzenie nieważności umowy kredytowej. Tym sposobem Klient jest w stanie zyskać zdecydowanie więcej, co korzystnie przełoży się na jego interesy finansowe. Najlepiej wyspecjalizowane kancelarie adwokackie i radcowskie, które mają spore doświadczenie w prowadzeniu sporów frankowych są w stanie z odpowiednich umów frankowych osiągnąć dla swoich Klientów nawet setki tysięcy złotych. Dlatego też sama opcja przewalutowania nie jest rozwiązaniem, które powinno być sugerowane dla frankowicza.

Dlaczego warto wybrać sprawdzoną i skuteczną kancelarię adwokacko-radcowską Terlecki & Wspólnicy?

Kancelaria Terlecki & Wspólnicy, z zespołem doświadczonych prawników, oferuje wsparcie na każdym etapie postępowania związanego z kredytami frankowymi. Warto odwiedzić ich stronę internetową, aby uzyskać więcej informacji. Klienci mają do wyboru różne formy kontaktu, takie jak formularz na stronie, telefon, e-mail oraz bezpośrednie spotkania w biurze kancelarii. Zobacz: https://www.terlecki.net/sprawy-frankowe/.

Dlaczego kancelaria Terlecki & Wspólnicy z Warszawy to najlepszy wybór w sprawach frankowych?

Oto 10 głównych powodów, dla których warto wybrać kancelarię Terlecki & Wspólnicy z Warszawy:

  1. Bogate doświadczenie
  2. Liczne grono zadowolonych Klientów
  3. Bezpłatna analiza umowy kredytowej
  4. Skuteczne, autorskie strategie w sporach z bankami
  5. Pełne wsparcie na każdym etapie sprawy frankowej
  6. Zaufanie i dyskrecja
  7. Indywidualne podejście i wyjątkowe zaangażowanie
  8. Sprawny i bezproblemowy kontakt
  9. Przejrzyste i konkurencyjne modele wynagrodzeń
  10. Interdyscyplinarne wsparcie specjalistów z różnych dziedzin

Zaufaj zespołowi kancelarii Terlecki & Wspólnicy i ciesz się sukcesem w swojej sprawie frankowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *